Vestuvių fotografai, vestuvių nuotraukos, vestuvių fotografas Kaune

Vestuvių fotografai - kaip išsirinkti geriausią savo šventei?

Vestuvių fotografai – sudėtinga dilema ieškantiems. Kaip žinome, vestuvių fotografija yra neatsiejama šventės dalis, o talentingų ir profesionalių fotografų pasiūla Lietuvoje yra gana didelė. Todėl puikiai suprantu būsimus jaunavedžius, planuojančius savo šventę ir ieškančius to vienintelio fotografo. Nusprendžiau pasidalinti keliomis įžvalgomis ir patarimais apie tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis fotografą savo gražiausiai šventei gyvenime.

Vestuvių šampano piramidė, vestuvių fotografas
Dokumentinė vestuvių fotografija

Vestuvių fotografai - į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tą vienintelį?

Visi vestuvių fotografai turi savo savitą braižą ir stilių, todėl skiriasi ir jų publikuojamų nuotraukų stilistika, tonai, spalvos, kompozicijos, perteikiamos emocijos ir t.t. Pats pirmas ir svarbiausias dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį –  nuotraukos. Manau, kad svarbiausia yra išsirinkti fotografą, kurio nuotraukų stilius jums yra artimiausias. Reikėtų įvertinti tai, kokio stiliaus nuotraukos jus traukia labiau. Jei norisi natūraliai pagautų akimirkų, užfiksuotų dienos detalių bei vestuvių užkulisių – vertėtų pasirinkti reportažinio stiliaus fotografą. Jei artimesnės yra meninės nuotraukos – jums reikalingas fotomenininkas. Na, o jei jus labiausiai traukia mados fotografija, stilingos ir nepriekaištingai retušuotos nuotraukos – rekomenduočiau pasirinkti mados fotografus. Pasirenkant fotografą taip pat reikėtų įvertinti jo patirtį, profesionalumą bei bendravimo įgūdžius.

Vestuvių fotografai, nuotaikinga vestuvių fotosesija

Mados, meninio ar reportažinio stiliaus vestuvių fotografai?

Meninėje ir mados fotografijoje yra daug daugiau režisavimo. Tačiau profesionalūs geriausi vestuvių mados fotografai visada išpildys jūsų lūkesčius maksimaliai. Pasirenkant tokio stiliaus fotografą reikėtų įvertinti tai, kad bus reikalinga pakankamai daug pozuoti. Vestuvių dieną fotosesijos trukmė yra ženkliai ilgesnė, reikėtų tinkamai suplanuoti vestuvių dienos programą. Tokio stiliaus nuotraukų retušavimas yra daug detalesnis ir kruopštesnis, todėl nuotraukų pateikimo terminas yra ilgesnis (4-12 mėnesių). Mados ar meninėje fotografijoje labai didelis dėmesys skiriamas fotosesijos vietai, pasiruošimui, laiko planavimui, drabužiams, makiažui. Šis fotografijos stilius labai patiks tiems, kas mėgsta išskirtinį dėmesį, pozavimą prieš kameras ir nepriekaištingai suretušuotą išvaizdą nuotraukose.

Vestuvių fotosesija, vestuvių nuotraukos, vestuvių fotografai
Vestuvių fotografai, vestuvių nuotraukos
Vestuvių fotografai, vestuvių nuotraukos
Vestuvių fotografai, vestuvių nuotraukos

Miksuotas fotografavimo stilius - reportažas ir jaunųjų fotosesija

Reportažinę vestuvių fotografiją renkasi tie, kurie labiau vertina natūralumą ir nori, kad vestuvių akimirkos būtų pagautos natūraliai. Taip pat užfiksuojamos visos šventės detales bei užkulisiai. Tokio fotografijos stiliaus nuotraukos nėra perdėtai saldžios ir pernelyg daug surežisuotos, o užfiksuotos natūralios žmonių emocijos bei tikros akimirkos visada atperka viską. Tokio stiliaus fotografijoje gali būti daroma trumpa jaunųjų poros fotosesija bei bendros nuotraukos su svečiais. Miksuotas fotografavimo stilius šiuo metu yra tikrai labai populiarus, kadangi didžioji dalis būsimų jaunavedžių visgi norėtų minimalios fotosesijos tam, kad turėtų šiek tiek klasikinių vestuvinių nuotraukų iš fotosesijos.

Jaunieji Druskininkėlių sodyboje
Vestuvių fotosesija, vestuvių fotografas Laurynas Butkevičius

Reportažinis vestuvių dienos fotografavimas

Sparčiai populiarėjantis vestuvių fotografavimas be fotosesijos. Vakarų ar pietų šalyse toks fotografavimo stilius yra gana įprastas. Lietuvoje – pakankamai šviežias oro gūsis, tačiau vis labiau populiarėjantis. Didėjantį reportažinės fotografijos populiarumą Lietuvoje lemia kintančios vestuvių tendencijos – jaunavedžiai labiau nori paskirti dieną pačiai vestuvių šventei, žmonėms, o ne varginančioms ir ilgoms fotosesijoms. Vestuvių reportažo fotografas visiškai savarankiškai fiksuoja šventę ir svarbiausias jos akimirkas. Tokio stiliaus fotografas gali būti mažai pastebimas, tačiau dėl to nereikėtų nerimauti – galutinis fotografavimo rezultatas visada maloniai nustebins. Kuo fotografas bus mažiau pastebimas, tuo jūsų dienos nuotraukos bus natūralesnės. Norint tinkamai įvertinti fotografo stilių, reikėtų peržiūrėti ne tik geriausias publikuojamas nuotraukas, tačiau ir konkrečių vestuvių istorijas. Jeigu fotografas nesutinka parodyti tokios vestuvių istorijos – tai turėtų kelti įtarimą. Kaip atrodo tokia galerija, galite peržiūrėti čia:

Vestuvių istorijos
Vestuvių fotografai, žmonių emocijos, fotografai, kurie sugeba pagauti emocijas
Vestuvių fotografai, reportažinė fotografija, emocijų fotografavimas
Vestuvių fotografai, vestuvių fotografas, vestuvių nuotraukos, reportažinė vestuvių fotografija
Vestuvių planavimas, vestuvių fotografija, vestuvių nuotraukos

Fotografavimo kaina – svarbi detalė renkantis fotografą

Vestuvių fotografai – svarbi ar net būtina šventės dalis. Fotografavimo kainos yra labai skirtingos. Viskas priklauso nuo to, kokio lygio ar stiliaus fotografą ketinama samdyti. Planuojantys skirti mažą biudžetą fotografui, dažnai renkasi pradedančiuosius ar mėgėjus. Dažniausiai žmonės žino ko tikėtis ir jiems to tikrai pakanka. Tačiau pasitaiko atvejų, kada iš pradedančio fotografuoti žmogaus tikimasi daug, bet galutinis rezultatas labai netenkina. Žinoma, visada reikia tai įvertinti, peržiūrėti fotografo darbus. Taip pat reikėtų įvertinti galimus netikėtumus dėl nepakankamos patirties, galimą riziką dėl prarastų ar negautų nuotraukų (dėl naudojamos mažiau patikimos fotografijos įrangos). Žinoma, profesionalu iš karto netampama – visi turi nuo kažko pradėti. Aš tik galiu pasidžiaugti, kad žmonės imasi savarankiškos veiklos. Svarbiausia bendravimas tarp fotografo ir jaunavedžių. Svarbu kuo daugiau visko aptarti, užbėgti įvykiams už akių ir išvengti problemų. Kai nėra komunikavimo, atsiranda tokios problemos, kaip nusiskundimų ir nusivylimų publikavimas viešojoje erdvėje ir t.t.

Vestuves Ciop Ciop restorane Kaune, vestuvių fotografai

Kas lemia didesnę fotografavimo kainą?

Pradedančiųjų fotografų dienos kaina yra 50-500 eur. Profesionalūs fotografai turi ženkliai didesnius įkainius. Didesnę kainą lemia naudojama profesionali fototechnika bei jos priežiūra, atnaujinimas. Žinoma, labiausiai tokio fotografo kainą lemia jo atsidavimas, įdirbis, žinios ir patirtis. Taip pat negalima neigti, kad patyrę fotografai sulaukia daugiau užsakymų. Tokio fotografo vidutinė darbo dienos kaina Lietuvoje yra 1000-2000 eur. Daugiau investicijų prireiks norint savo šventėje turėti įžymesnį ar garsenybių fotografą. Tokių fotografų kainos gali siekti ir 5000 eur. Tenka girdėti, kad pasitaiko sukčių, kurie susikuria fiktyvias fotografo anketas. Visada svarbu pažiūrėti ar fotografas turi tinklapį, ar turi pakankamai profilių socialiniuose tinkluose su nuolat atnaujinamais darbais, ar turi atsiliepimų. Tuščios fotografų anketos ar tuščias Google paieškos puslapis turėtų sukelti įtarimą. Rinkitės protingai!

Reportažinė fotografija, pagautos vestuvių akimirkos

Komunikacija tarp kliento ir fotografo

Bendravimo įgūdžiai yra svarbus kriterijus renkantis fotografą. Pasitaiko, kad jaunieji randa patikusių nuotraukų pavyzdžius, tačiau pabendravus su fotografu nusivilia jo nemandagiu bendravimu ir nedėmesingumu. Visada reikia įvertinti fotografo profesionalumą ir sugebėjimą komunikuoti gavus užklausos atsakymą iš fotografo, kuris būtų labai trumpas, su gausybe gramatinių klaidų ir skambėtų panašiai taip: „laba, jo galiu ta diena, kainuos 2k, darom sutarti?“ :)) Fotografas dažniausiai vestuvių šventėje praleidžia visą dieną, todėl bendravimas turėtų būti paprastas, o jūsų savijauta komfortiška. Taip pat labai svarbu yra įvertinti, koks yra fotografo bendravimas su šventės svečiais, ar yra mandagus ir taktiškas. Todėl labai svarbu prieš vestuves susitikti su fotografu gyvai, susipažinti bei aptarti vestuvių dienos smulkmenas.

Vestuvių fotografai, reportažinė vestuvių fotografija, fotografas Vilniuje
Vestuvių fotografai, linksmos vestuvių nuotraukos
Vestuvių fotografai, jausmingos vestuvės, natūralios akimirkos
Geriausi vestuvių fotografai, nesupozuotų akimirkų fotografavimas, fotografai Vilniuje

Jei jums patiko nuotraukos šiame straipsnyje, kviečiu peržiūrėti daugiau mano publikuojamų vestuvių nuotraukų